الکترال ,مردم ,آرای ,انتخابات ,کالج ,آمریکا ,کالج الکترال ,الکترال چیست؟ ,انتخابات ریاست‌جمهوری ,آرای مردم ,ریاست‌جمهوری آمریکا ,انتخابات ری

آرای الکترال,آرای الکترال چیست؟,نحوه محاسبه آرای مردم آمریکا

 آرای الکترال چیست؟/ نحوه محاسبه آرای مردم آمریکا
هر چهار سال یک‌بار که انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا برگزار می‌شود، مقایسه آمار و ارقام و سیستم رأی‌گیری همچون معمایی تا چندین روز بسیاری را در سراسر جهان سردرگم می‌کند.


چگونه تفاوت آرا میان دو نامزد رقیب تنها یک‌درصد است اما تفاوت آرای الکترال که سرنوشت نهایی و نتیجه انتخابات را رقم می‌زند به بیش از صد عدد می‌رسد؟ چگونه نامزد برنده انتخابات، اکثریت آرای مردم را به‌دست نمی‌آورد؟ آرای الکترال چیست؟ رأی مردم چگونه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا محاسبه می‌شود؟


وقتی مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رأی می‌دهند، در واقع با این رأی به نمایندگانشان در کالج الکترال که شامل 538 عضو است، حکم می‌کنند که به چه‌کسی رأی دهند. یعنی نمایندگان کالج الکترال از خودشان حق رأی ندارند و رأیشان نمادین است و متعلق به نامزدی است که مردم همان ایالت او را انتخاب کرده‌اند. مثلا اگر مردم فلوریدا رامنی را انتخاب می‌کردند، نمایندگان آنها در کالج الکترال نمی‌توانستند با اختیار خودشان مثلا به اوباما رأی دهند.

منبع اصلی مطلب : نستوه
برچسب ها : الکترال ,مردم ,آرای ,انتخابات ,کالج ,آمریکا ,کالج الکترال ,الکترال چیست؟ ,انتخابات ریاست‌جمهوری ,آرای مردم ,ریاست‌جمهوری آمریکا ,انتخابات ری
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : رای الکترال چیست؟